Pułapka czasu od Disneya nie trafi do polskich kin

Nowy wysokobudżetowy film Disneya pod tytułem Pułapka czasu nie trafi jednak do polskich kin. Po wcześniejszym przesunięciu premiery teraz polski oddział Disneya całkowicie wycofał się z wprowadzenia filmu do naszych kin.

Pułapka czasu zadebiutowała w amerykańskich kinach 9 marca i spotkała się z bardzo chłodnym przyjęciem zarówno krytyków, jak i samych widzów. Weekend otwarcia przyniósł wpływy rzędu 33 milionów dolarów, a w drugi weekend film odnotował spadek na poziomie 50% i dołożył do swojego salda jedynie 16 milionów. Poza granicami USA film zarobił niecałe 11 milionów, co jest wynikiem wręcz katastrofalnym. Tym bardziej że oficjalny budżet filmu wynosi aż 110 milionów, do czego należy doliczyć jeszcze koszty marketingu.

Oficjalnych powodów braku polskiej premiery nie podano, ale można z dużą dozą pewności zakładać, że to właśnie fatalne wyniki finansowe w innych kraja spowodowały, że w Polsce filmu nie zobaczymy, a przynajmniej nie w kinach, bo premiera na nośnikach fizycznych powinna być jedynie formalnością.

źródło: Disney