Ramin Djawadi powróci jako kompozytor do świata „Gry o Tron”

Ramin Djawadi odpowiadający za muzyczną oprawę popularnego serialu „Gra o Tron” powróci do telewizyjnego świata wykreowanego na podstawie powieści George’a R.R. Martina.

Jak potwierdziło właśnie HBO, kompozytor zajmie się stworzeniem oprawy muzycznej do serialu „House of the Dragon” będącego jednocześnie spin-offem i prequelem „Gry o Tron”.

Serial będzie czerpał z powieści Ogień i krew” napisanej przez Martina w formie królewskiej kroniki. Produkcja skupi się na historii rodu Targaryenów od czasu, w którym Aegon I Zdobywca podbił całe Westeros, aż do śmierci Viserysa I. Akcja ma być osadzona na 300 lat przed wydarzeniami z pierwszego sezonu głównej serii. Serial ma skupić się na początkach panowania rodu oraz jego upadku.

Pierwszy sezon składający się z 10 odcinków skupi się na pięciu głównych bohaterach. Będą nimi król Viserys Targaryen (Paddy Considine), Alicent Hightower (Olivia Cooke), księżniczka Rhaenyra Targaryen (Emma D'Arcy), książe Daemon Targaryen (Matt Smith), a także Corlys Velaryon, który stanie się Namiestnikiem Królowej Rhaenyry Targaryen podczas Tańca Smoków. Ostatni z bohaterów nie został jeszcze obsadzony, ale negocjacje w sprawie zagrania Velaryona prowadzi obecnie Danny Sapani („Penny Dreadful”).

Reżyserami serialu będą Clare Kilner, Geeta V. Patel, Greg Yaitanes, a także Ryan Condal pracujący także przy tworzeniu scenariusza.

zdj. HBO