Ramy Youssef dołączy do Emmy Stone w filmie „Biedne istoty”

Nagrodzony Złotym Globem Ramy Youssef negocjuje dołączenie do obsady filmowej adaptacji powieści „Biedne istoty” autorstwa Alasdaira Graya.

Jeśli aktor podpisze kontrakt, to dołączy do obsady, w której znajduje się już Emma Stone. Reżyserem filmu będzie Jorgos Lantimos, z którym Stone pracowała ostatnio przy „Faworycie”. Kilka tygodni temu ujawniono, że rolę w produkcji negocjuje także Willem Dafoe.

Literacki pierwowzór Alasdaira to przewrotny quasi-dokument z epoki wiktoriańskiej nawiązujący do popularnych literackich i historycznych postaci oraz zdarzeń. Główną inspiracją dla autora była opowieść o potworze Frankensteina. Powieść zbudowana została wokół młodej kobiety, którą w wyniku eksperymentu do życia przywraca doktor Archibald McCandless. Bohaterka, która targnęła się na własne życie, aby ukrócić swoje cierpienia i uciec przed znęcającym się mężem, wraca do życia jako nimfomanka z umysłem dziecka.

Za scenariusz odpowiada Tony McNamara, z którym zarówno Jorgos Lantimos, jak i Emma Stone pracowali przy wspomnianej „Faworycie”. Prace na planie mają ruszyć już w drugiej połowie roku.

źródło: deadline.com / zdj. Hulu