„Randka, bez odbioru” największym filmowym hitem Apple’a. Szpiegowska komedia wyprzedziła „Tetrisa” i „Fincha”

Wygląda na to, że pomimo chłodnego przyjęcia pośród krytyków, Apple ma na rękach nowy filmowy hit. Mowa o komedii akcji „Randka, bez odbioru” z głównymi rolami Any de Armas i Chrisa Evansa. Produkcja miała przyciągnąć bezprecedensową widownię w pierwszych dwóch dniach obecności na platformie Apple TV+.

Za publikację bieżących słupków oglądalności platformy Apple'a odpowiada analityczny serwis Samba TV. Według nowego raportu „Randkę, bez odbioru” reżyserowaną przez twórcę „Rocketmana” Dextera Fletchera, w ciągu pierwszych dwóch dni obecności w streamingu, obejrzano aż 328,500 razy. Wynik widowiska jest zatem znacznie wyższy od pozostałych pełnometrażowych tytułów Apple TV+: „Fincha” z główną rolą Toma Hanksa (w tym samym czasie etapie produkcję obejrzano 228,500 razy), „Świątecznego ducha” (174, 000), „Tetrisa” (88,000) i „Nic o mnie beze mnie” Seleny Gomez (78,100).

Raport SambaTV został stworzony przy uwzględnieniu ponad 3 milionów gospodarstw domowych wykorzystujących do oglądania telewizory Smart TV. „Randka, bez odbioru” miała zarazem cieszyć się wysokim wynikiem w odniesieniu do tej części widowni, która obejrzała film do samego końca. Miał on wynieść aż 20% więcej od średniej wyliczonej na podstawie poprzednich tytułów Apple TV+. Warto dodać, że choć przedstawiciele streamera nie odnieśli się do danych Samba TV, serwis Deadline wskazuje, że liczby nagromadzone przez film z de Armas i Evansa są jeszcze wyższe od tych, na które wskazuje najnowsza analiza.  

Sprawdź też: Poznaliśmy pełny tytuł czwartej części „Obecności”! Warner potwierdza powrót do cyklu „Oszukać przeznaczenie”

„Randka, bez odbioru” – opis fabuły filmu. Jak film oceniają krytycy?

Zwyczajny chłopak imieniem Cole (w tej roli Evans) zakochuje się w enigmatytcznej Sadie (de Armas). Po braku odpowiedzi ze strony dziewczyny bohater rusza jej śladem i szybko odkrywa, że jego ukochana jest tajną agentką. Zanim dojdzie do drugiej randki, Cole i Sadie zostaną wplątani w międzynarodową intrygę, a na ich barkach spocznie uratowanie świata.

Dexter Fletcher wyreżyserował „Randkę, bez odbioru” według scenariusza autorstwa Rhetta Reese'a i Paula Wernicka, duetu odpowiedzialnego m.in. za „Deadpoola”. Za produkcję filmu odpowiadają n.in. David Ellison, Dana Goldberg, Don Granger, Jules Daly oraz odtwórcy ról głównych.

Film cieszy się dużą popularnością pośród streamingowej widowni pomimo pomimo kiepskiego przyjęcia ze strony zagranicznych krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes wynik filmu wyliczono na słabiutkie 29% (na podstawie ponad 90 recenzji). Znacznie cieplej do filmu odnieśli się jednak widzowie, którzy oddając głosy na „Randkę, bez odbioru” ocenili komedię akcji na 61% (średnia ocena wynosi natomiast 3.4 w skali pięciostopniowej).

Źródło: Deadline / zdj. Apple TV+