Reboot „Paranormal Activity” trafi prosto do streamingu. Poznaliśmy obsadę nowego filmu

Studio Paramount Pictures zrezygnowało z kinowej premiery zapowiadanego od dłuższego czasu rebootu serii „Paranormal Activity”. Wytwórnia usunęła film z wielkoekranowego grafiku na przyszły rok, a zarazem ogłosiła, że produkcja trafi do oferty platformy Paramount+.

O zmianach w grafiku wytwórni poinformował portal Bloody Disgusting. Na chwilę obecną nie wiemy, czy film doczeka się też limitowanych pokazów w kinach. Dodajmy, że wraz ze zmianami, wykreślenia doczekała się przewidywana data premiery, 4 marca 2022 roku. 

Wytwórnia potwierdziła, że w chwili obecnej trwają prace na planie rebootu. W rolach głównych zobaczymy Emily Bader, Rolanda Bucka III, Dana Leppera i Henry'ego Ayersa-Browna.

Przypomnijmy, że za scenariusz odpowiada Christopher Landon, reżyser filmu „Śmierć nadejdzie dziś” i scenarzysta poprzednich czterech odsłon serii. Reżyserią zajmie się Will Eubank pracujący ostatnio przy filmie „Głębia strachu” z Kristen Stewart w roli głównej. Wśród producentów filmu znalazł się Jason Blum ze studia Blumhouse i Oren Peli, scenarzysta i reżyser pierwszej części z 2007 roku pracujący również przy kolejnych odsłonach.

Paranormal Activity” zakończyło się 2015 roku wraz z „Innym wymiarem”, szóstą i nie zbyt dobrze przyjętą częścią, w reżyserii Gregory'ego Plotkina. Żadne szczegóły na temat fabuły nie zostały ujawnione, ale nowa część opisywana jest jako przeobrażenie serii. Jak na razie możemy być pewni, że utrzymana zostanie charakterystyczna technika found footage sprowadzająca się do tego, że wydarzenia pokazane na ekranie obserwujemy przez pryzmat amatorskich nagrań wideo tworzonych przez głównych bohaterów filmu.

źródło: bloodydisgusting.com / zdj. Paramount Pictures