Red Skull mógł wyglądać zupełnie inaczej. Nowe grafiki z pierwszego „Kapitana Ameryki”

Ryan Meinerding, czołowy designer filmów Marvela, podzielił się z fanami zupełnie nowym wyobrażeniem kultowego złoczyńcy z „Kapitana Ameryki: Pierwszego starcia”. Zobaczcie, jak mógł wyglądać Red Skull, w którego wcielił się Hugo Weaving.

W pierwszym filmie z cyklu przygód Steve'a Rogersa poznaliśmy genezę Red Skulla. Johann Schmidt miał przetestować na sobie działanie alternatywnej wersji serum superżołnierza, które z głównego bohatera filmu zrobiło olśniewającego herosa. Eksperyment nie powiódł się o tyle, że przemienił Schmidta w czerwonego potwora, który przez pewną część widowiska ukrywał prawdziwą twarz za specjalnie zaprojektowaną maską. Jak się dowiedzieliśmy, Marvel rozpatrywał przez chwilę inne origin story dla kultowego villaina. Wraz z nową ciekawostką, Meinerding pokazał fanom zupełnie odrębną wersję Red Skulla. 

To bardzo wczesny pomysł na Red Skulla z „Kapitana Ameryki: Pierwszego Starcia”. Usiłowałem pokazać, że to tesseract tak na niego wpłynął – przemienił go w Red Skulla. Blask który od niego bił miał z czasem wpłynąć na jego skórę. 

 

Czytaj też:

źródło: Comic Book Movie / zdj. Disney