Renee Montoya pojawi się w 3. sezonie „Batwoman”. Bohaterka obsadzona

W finale drugiego sezonu serialu „Batwoman” z produkcją pożegnał się Dougray Scott wcielający się w ojca Kate Kane. W trzeciej serii pojawi się więc kilka nowych postaci, a jedną z nich będzie znana fanom komiksów Renee Montoya, którą mogliśmy oglądać ostatnio w filmie „Ptaki nocy”.

W bohaterkę wcieli się Victoria Cartagena, która pojawiła się już jako Renee Montoya w kilku odcinkach serialu „Gotham” od stacji. FOX. W serialu The CW aktorka wcieli się jednak w nową interpretację tej bohaterki, która nie jest w żaden sposób powiązana z jej poprzednią rolą.

Montoya to była policjantka, która zrezygnowała ze służby, ponieważ miała już dość przymykania oka na wszechobecną korupcję policji. Teraz stoi na czele własnej grupy, która próbuje zaprowadzić porządek na ulicach Gotham. Jest sprawiedliwa i wyjątkowo pragmatyczna, ale za jej misją kryje się osobista historia.

Wcześniej do obsady 3. sezonu dołączyła Robin Givens, która zagra Jady Jet, wpływową CEO korporacji Jet Industries. W głównej obsadzie „Batwoman” powrócą Javicia Leslie, Rachel Skarsten, Megan Tandy, Nicole Kang i Camrus Johnsos

źródło: deadline.com / zdj. FOX