Reżyser „Czarnobyla” przygotuje serialowego „Maga”

Wygląda na to, że Johan Renck pracujący ostatnio nad serialem „Czarnobyl” od stacji HBO zajmie się stworzeniem kolejnej miniserii. Tym razem szwedzki reżyser ma okazję stanąć na czele miniserialu „Mag” opartego na powieści Johna Fowlesa pod tym samym tytułem.

Zdobywca nagrody Emmy za serial „Czarnobyl” negocjuje posadę reżysera produkcji „Mag” mającej być adaptacją słynnej, powieści Johna Fowlesa. Za serial odpowiada firma produkcyjna Neal Street Productions zajmująca się ostatnio filmem „1917”. Na jej czele stoi producent Pippa Harris i reżyser Sam Mendes.

Przeniesieniem książki na scenariusz zajmuje się Tom Edge, który napisał ostatnio scenariusz do filmu „Judy”, za który Renée Zellweger zdobyła Oscara. Wcześniej Edge pracował także nad kilkoma odcinkami popularnego serialu „The Crown” od Netfliksa oraz produkcji „Ostatni smokobójca” i „Threesome”.

Bohaterem powieści jest młody Anglik Nicholas Urfe, który przyjmuje stanowisko nauczyciela na prywatnej greckiej wyspie. Mężczyzna szybko zaprzyjaźnia się z właścicielem wspaniałej posiadłości, ale znajomość z milionerem jest początkiem prawdziwego koszmaru. Każdego dnia rzeczywistość i fantazje coraz bardziej się w sobie zatracają, a Urfe staje się marionetką w prywatnym teatrze bogacza.

źródło: variety.com / zdj. Wydawnictwo: Zysk i S-ka