Reżyser „Czy leci z nami pilot?” szykuje parodię klasycznych filmów noir

David Zucker, twórca kultowych komedii „Czy leci z nami pilot?” i „Naga broń” szykuje kolejny film! Reżyser planuje nowy projekt, który będzie parodią najpopularniejszych motywów kina noir.

Za scenariusz nowego filmu, zatytułowanego „Star of Malta” odpowiedzą też Michael McManus („Akademia policyjna 4: Patrol obywatelski”)  i Pat Proft („Ści(ą)gany”). Poniżej znajdziecie pierwszy oficjalny opis.

Osadzone w Ameryce pod koniec lat czterdziestych, „Star of Malta” opowiada historię byłego boksera Joego Mediny, który wychodzi z więzienia po odsiadce za zabójstwo na ringu. Bohater usiłuje odzyskać swoją dawną miłość, Harriet Evans i jej śladem rusza do Hollywood. Po drodze, Medina przypadkowo wchodzi w posiadanie drogocennego, a zarazem przeklętego klejnotu zwanego Gwiazdą Maltańską i zostaje wplątany w szereg morderstw, których nigdy nie chciał popełnić. 

Za wyprodukowanie filmu odpowie studio Rainmaker Films („Witaj w klubie”). Na ten moment nie wiemy, kto pojawi się w filmie w głównej roli. Nie wiemy też, kiedy mają ruszyć prace na planie.

źródło: Streaming Digitally / zdj. Paramount Pictures