Reżyser „Daredevila” szykuje filmową biografię Mary Shelley

Powstanie kolejna filmowa biografia Mary Shelley, czyli pisarki odpowiedzialnej za klasyczny gotycki horror „Frankenstein”. W realizacji wezmą studia Fulwell 73 („Kopciuszek”) i Rose Pictures („Na śmierć i życie”). Reżyseruje Farren Blackburn, który stał za kamerą części odcinków „Daredevila”.

Film nosić będzie tytuł „Mary's Monster” i przybliży okoliczności ukończenia pracy nad „Frankensteinem”, ktory ukazał się w 1818 roku. Rzućcie okiem na oficjalny opis:

Przerażona na myśl o oddaniu głosu mrocznej części swej podświadomości, Mary Shelley wdaje się w wewnętrzną walkę z jej własnym, osobistym „potworem” i usiłuje ukończyć pracę nad na poły fantastycznonaukową powieścią „Frankenstein”. 

Scenariusz filmu napisała Deborah Baxtrom („Living with Frankenstein”). Na chwilę obecną nie wiemy, kto wcieli się w główną rolę. Warto jednak dodać, że życie Shelley zainspirowało szereg istniejących filmowych i telewizyjnych produkcji. Po raz ostatni losy pisarki, uznawanej za prekursorkę literatury science fiction, przedstawił film „Mary Shelley” z 2017 roku. W bohaterkę wcieliła się wówczas Elle Fanning („Wielka”). 

Źródło: Variety / zdj. Universal