Reżyser „Doktora Strange'a” nie wyklucza powrotu do Marvela mimo chłodnego rozstania

Scott Derrickson odpowiadający za reżyserię pierwszych filmowych przygód Doktora Strange'a miał powrócić za kamerę również przy okazji kontynuacji, ale ostatecznie rozstał się z Marvelem ze względu na dzielące go z włodarzami studia różnice w podejściu do sequela. Okazuje się jednak, że Derrickson nie żywi urazy do przedstawicieli wytwórni i pozostaje otwarty na ewentualny powrót do MCU.

Derrickson znany ze swojego horrorowego dorobku był początkowo postrzegany jako nieco kontrowersyjny wybór na stanowisko reżysera nowej serii Marvela, ale po ciepłym przyjęciu pierwszych filmowych przygód Doktora Strange'a stał się szybko murowanym kandydatem do objęcia sterów nad kontynuacją. Pierwotne plany zakładały, że druga część serii będzie bezpośrednią kontynuacją debiutanckiej odsłony, a złoczyńcą zostanie Nightmare, władca Krainy Snów. Pojawił się nawet pierwszy szczątkowy opis fabuły:

Po wydarzeniach „Avengers: Koniec gry” Dr Stephen Strange kontynuuje badania nad Kamieniem Czasu. W realizacji planu przeszkadza mu dawny przyjaciel, który usiłuje zniszczyć każdego maga na Ziemi. Przyczynia się on też do sprowadzenia na świat niewypowiedzianego zła. 

Wraz z rozwijającym się uniwersum Marvela plany dotyczące drugiego filmu z przygodami Doktora Strange'a uległy jednak zmianie i Kevin Feige zdecydował się na wyznaczenie nowego kierunku, w którym ma podążyć historia potężnego maga. Różnice kreatywne w podejściu do filmu sprawiły, że Derrickson zdecydował się zrezygnować ze stanowiska reżysera. Tak wówczas komentował sytuację sam Marvel:

Marvel Studios i Scott Derrickson podjęli decyzję o rozwiązaniu współpracy przy „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” w związku z twórczymi różnicami. Pozostajemy wdzięczni za wkład Scotta w rozwój MCU.

Wydawało się, że po tym chłodnym rozstaniu Scott Derrickson nie będzie chciał ponownie angażować się w wysokobudżetowy projekt superbohaterski, który nie zapewnia mu wystarczająco dużo swobody twórczej, ale wygląda na to, że ostatnie doświadczenia nie zniechęciły wcale twórcy do współpracy z Marvelem. Derrickson zapewnił na swoim Twitterze w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów, że miło wspomina pracę dla Marvela i mógłby zaangażować się w kolejny projekt MCU.

Sprawdźcie też: Dokrętki do filmu „Doktor Strange 2” zakończone. Będzie więcej gościnnych występów z Multiwersum.

Film „Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa” wyreżyserował Sam Raimi, twórca pierwszej trylogii o przygodach Spider-Mana. Premierę zapowiedziano na 6 maja 2022 roku.

zdj. Marvel