Reżyser finału „Sukcesji” interpretuje ostatnią scenę 2. sezonu

Mark Mylod, reżyser finałowego odcinka drugiego sezonu „Sukcesji”, uchylił rąbka tajemnicy co do interpretacji ostatniej, na ten moment, sceny popularnego serialu HBO. Twórca podkreślił, że choć posiada dość jasne rozumienie owego enigmatycznego uśmiechu, którym Logan (Brian Cox) obdarzył widownię, nim na ekranie pojawiły się napisy końcowe, dwuznaczność była jak najbardziej celowa. Co ciekawe, Mylod nie zdementował popularnej teorii krążącej wśród fanów. 

Mylod, który w ostatnich latach stał się ulubionym reżyserem – „wolnym strzelcem” przeróżnych studiów produkcyjnych (twórca stoi między innymi za odcinkami „Shameless”, „Gry o tron”, a ostatnio również „Amazing Stories”), z dziennikarzami Variety zasiadł, by omówić ubiegłoroczny finał sezonu „Sukcesji”. Jak się okazuje, najwięcej stresu przysporzyło twórcom oddanie autentyzmu sceny, w której Kendall pogrąża Logana:

Dzień za dniem, przez całe miesiące, pracowaliśmy nad sezonem wiedząc, że ta scena się zbliża. Wiedzieliśmy, że musi wypaść bezbłędnie. Musieliśmy odnaleźć wystarczający autentyzm, by pozostawiła za sobą odpowiedni emocjonalny efekt. Czuliśmy się co najmniej tak, jakby cały sezon polegał na tym jednym momencie, co nie raz okazywało się sporym brzemieniem. Było to też oczywiście bardzo ekscytujące.

W innej części wywiadu, Mylod omawia ostatnią scenę, w której Logan pozostawia widownię z tajemniczym uśmiechem. Jak się okazuje, finałowe ujęcie miało być wyrazem nietypowej więzi, która łączy go z Kendallem.

W scenariuszu zasadniczą intencją było zasugerowanie, że „zwierzyna rozpoznaje zwierzynę”. „Mój syn w końcu jest zabójcą”. Tak jak ze wszystkim innym, co nam – mam nadzieję – wychodzi w „Sukcesji”, tak i w tej scenie jest sporo miejsca na interpretacje, sporo niejednoznaczności. Jest taka teoria, że obaj wspólnie wszystko ukartowali. Wydaje mi się, że może być trafna. 

W obsadzie drugiego sezonu „Sukcesji” serialu wystąpili:  Brian Cox, Jeremy Strong, Hiam Abbass, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Matthew Macfadyen, Natalie Gold, Peter Friedman i Rob Yang. Ostatni odcinek zadebiutował na HBO 6 października ubiegłego roku. Na ten moment nie wiemy niestety kiedy możemy spodziewać się premiery kolejnego sezonu. Ostatni raz o produkcji słyszeliśmy końcem marca kiedy to zarówno prace nad „Sukcesją” jak i kontynuacji „Barry'ego” zostały wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa.

Źródło: Variety / zdj. HBO