Reżyser horroru „Śmierć nadejdzie dziś” zapowiada kolejne krwawe widowisko

Christopher Landon zdołał dokonać niemożliwego -- nakręcił dwa bardzo satysfakcjonujące komedio-horrory, które mimo niemałej, choć sprawnie zakamuflowanej przemocy uchowały się w kategorii PG-13. Mając za sobą dylogię „Śmierć nadejdzie dziś” artysta zabiera się za inny projekt, który zapowiada jako „twardą R-kę”.

Reżyser zapowiadał nowy projekt we wpisie na Twitterze. Wygląda na to, że w następstwie lawirowania między wyznacznikami niższej kategorii wiekowej, Landon podjął decyzję o utrzymaniu kolejnej produkcji w bliższej mu konwencji przystosowanej dla dojrzałych odbiorców. Za pośrednictwem Twittera, twórca zapowiada makabryczne widowisko:

Jeżeli ktokolwiek miałby się nad tym zastanawiać to powiem tylko, że mój kolejny film, który wyjdzie w tym roku, jest krwawy jak cholera. Przesiąknięta krwią twarda R-ka.

Na ten moment Landon nie podzielił się żadnymi dodatkowymi szczegółami. W ubiegłym roku mówiło się, że fabuła skupi się na „zamianie ciał” – jeżeli zawierzyć plotkom, film opowie o seryjnym zabójcy, który zamienił ciało z nastoletnią dziewczyną. W rolach głównych zobaczymy podobno Vince'a Vaughna i Kathryn Newton. O projekcie Landon wypowiedział się jeszcze w zeszłym roku:

Nie mogę wchodzić w szczegóły. (...) Powiem tylko, że jestem bardzo podekscytowany, mogąc zrobić ten film. To jeden z tych filmów, o których myślisz sobie: „czekaj, dlaczego nikt na to wcześniej nie wpadł?”. (...) Mówiąc szczerze, to ciągle to słyszę: „na pewno nikt tego jeszcze nie zrobił?”, na co odpowiadam „nie!”.  To będzie naprawdę fajny film, bardzo się cieszę, że mogę znów pracować z Jasonem [Blumem, producentem]

źrodło: Comicbook.com / zdj. Universal