Reżyser „Kingsman” szykuje teleturniej przewidziany tylko dla dorosłych

Matthew Vaughn, czyli reżyser „Kingsman” i najnowszego prequela szpiegowskiego cyklu, „King's Man”, zajął się produkcją zupełnie nowego, telewizyjnego przedsięwzięcia. Jak dowiedzieliśmy się z krótkiego wywiadu, Vaughn produkuje pierwszy w historii teleturniej w kategorii wiekowej R.

Reżyser przyznał ostatnio, że we wrześniu przyszłego roku planuje znaleźć się na planie trzeciej części „Kingsman”, w której widzowie zobaczą finałową przygodę głównego bohatera granego przez Tarona Egertona. W międzyczasie Vaughn wziął na siebie unikalny projekt nowego programu w konwencji quiz show, który przygotuje w ramach swojej firmy Marv Studios. Na chwilę obecną nie poznaliśmy żadnych dodatkowych szczegółów o produkcji. Dodajmy jednak, że w ubiegłym tygodniu końca dobiegły prace na planie odcinka pilotażowego. W rozmowie z serwisem Collider o zdjęciach do programu Vaughn wspomniał następująco:

Uwierzcie lub nie, ale zajmujemy się telewizyjnym... wymyśliliśmy nowy teleturniej. W zeszłym tygodniu nakręciliśmy pilot. To będzie pierwszy teleturniej dla dorosłych widzów. Więcej nie mogę powiedzieć. Ale zmontowaną wersję oglądnę jeszcze dzisiaj. 

Nowy projekt Vaughna wpisuje się w najnowszą tendencję do przerabiania popularnych konwencji telewizyjnych na potrzeby ery serwisów streamingowych. Dla przykładu, wspomnijmy o cieszącej się dużą popularnością miniserii „Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu” na HBO GO, czyli skierowanym dla fanów franczyzy teleturnieju prowadzonym przez Helen Mirren.

źródło: Screen Rant / zdj. Warner Bros.