Reżyser „Łotra 1” pokaże nam, jak się robi science fiction. Jego nowy film zapowiada się wybornie

Czyżby przyszedł czas na kolejnego współczesnego klasyka gatunku? Do sieci trafił właśnie nowy zwiastun „Twórcy, wyczekiwanego filmu science fiction w reżyserii Garetha Edwardsa, autora takich projektów jak „Łotr 1” czy „Strefa X”. Sprawdźcie, jak zapowiada się produkcja o wojnie ludzi z AI.

Nowy klasyk science fiction? Reżyser „Łotra 1” przedstawia nowy film

Podczas wojny toczącej się pomiędzy ludźmi a siłami AI, były agend służb specjalnych zostaje zrekrutowany do zlikwidowania nieuchwytnego architekta technologii. Twórca wynalazł broń, która może przyczynić się do zakończenia wojny, ale też niesie niebezpieczeństwo dla całej ludzkości. Joshua wraz z zespołem docierają do miejsca, gdzie odkrywają, że bronią będącą zagrożeniem dla świata, którą mieli zniszczyć, jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka.

BREAKING NEWS: Seriale HBO trafią na Netfliksa także w Polsce! Znamy pierwszy tytuł.

W obsadzie „Twórcy”, obok obsadzonego w roli głównej Johna Davida Washingtona („Tenet”), są przede wszystkim: Gemma Chan („Eternals”), Allison Janney („Mamuśka”), Ken Watanabe (który zastąpił przymierzanego wcześniej do tej samej roli Benedicta Wonga), Ralph Ineson („Zielony Rycerz”) i Sturgill Simpson („Czas krwawego księżyca”). Edwards sporządził scenariusz razem z Chrisem Weitzem („Łotr 1”).

Sprawdź też: „Twórca” stał się właśnie jeszcze ciekawszy. Muzykę napisał sam Hans Zimmer!

Kiedy premiera filmu „Twórca”?

„Twórcę” poznamy w kinach dokładnie 29 września.

Zdj. 20th Century