Reżyserka „Jessiki Jones” stworzy dla Sony nowy film Marvela. Charlize Theron z główną rolą?

Wygląda na to, że Sony Pictures przyspiesza rozwijanie swojego komiksowego uniwersum Marvela. Studio zatrudniło właśnie reżyserkę tajemniczego projektu, który ma opowiadać o przygodach kolejnej postaci debiutującej przed laty na kartach komiksu.

Sony zdecydowało o powierzeniu swojego nowego projektu popularnej w telewizyjnym świecie reżyserce S.J. Clarkson, która pracowała między innymi przy serialach „Jessica Jones”, „Sukcesja”, „The Defenders”, czy „Orange Is the New Black”.

Nie mamy obecnie informacji na temat tego, która postać znajdzie się w centrum przygotowywanego projektu, ale mamy pewność, że będzie to projekt poświęcony bohaterce z uniwersum Marvela. Jak na razie projekt nie znalazł jeszcze scenarzysty, ani obsady, ale mówi się, że studio chce najpierw znaleźć główną gwiazdę produkcji, którą ma zostać pierwszoligowa aktorka, a dopiero później skoncentrować się na szukaniu pisarzy mających zająć się nakreśleniem historii. Sony Pictures ma już nawet listę potencjalnych kandydatek do przejęcia głównej roli, a znajdują się na niej między innymi Charlize Theron i Amy Adams – jak na razie żadna z aktorek nie rozpoczęła jeszcze rozmów z wytwórnią.

Co do samej fabuły, to w ramach plotek mówi się, że skoncentruje się najpewniej na Madame Web. Jeśli tak się stanie, to film opowie historię Cassandry Webb, która urodziła się jako niewidoma i w wyniku genetycznych mutacji zyskała nadludzkie psychiczne zdolności. Za swoje moce przewidywania przyszłości i zdolność psychicznego wpływania na inne osoby zapłaciła jednak wysoką niepełnosprawność fizyczną. Madame Web jest zależna od systemu podtrzymywania życia, podłączonego do jej układu nerwowego.

Po zyskaniu mocy zaczęła pracować jako wróżka. Z jej pomocy korzystał także Spider-Man.Madame Web brała również udział w tajnym eksperymencie Osborna, dzięki któremu jej genetyczna choroba została wyleczona, a bohatera zyskała wręcz moc nieśmiertelności. Założyła wówczas grupę bohaterek z pajęczymi mocami. Należały do niej Jessica Drew, Julia Carpenter i Martha Franklin.

źródło: variety.com / zdj. Universal Pictures / Marvel Comics