Reżyserka „Mulan” stworzy film dla wytwórni Spielberga

Należąca do Stevena Spielberga wytwórnia Amblin Partnerts podpisała umowę z Niki Caro, reżyserką „Mulan”. Artystka poprowadzi dla studia ekranizację bestsellerowej powieści Jess Walter  zatytułowanej „Beautiful Ruins”.

Opowieść zaczyna się w małym nadmorskim miasteczku we Włoszech w 1962 roku. Młody mężczyzna prowadzący podupadający hotelik wpada na wschodzącą gwiazdę amerykańskiego kina, która dopiero co opuściła plan „Kleopatry”. Kobieta skrada jego serce, ale w środowisku Hollywood nie wszyscy mogą dostać, to czego chcą. Powieść będąca podstawą scenariusza opisywana jest jako społeczna satyra i krytyka światka filmowego, a choć postacie noszą inne imiona, wydarzenia przedstawione wiążą się z życiem Elizabeth Taylor (prawdziwej gwiazdy „Kleopatry”).

Producentami filmu zostali Pippa Harris, Sam Mendes i Julie Pastor z ramienia Neal Street Productions. Scenariusz przygotowują Mark Hammer i Chiara Atik na podstawie wcześniejszej wersji Micah Fitzerman-Blue i Noah Harpster. Nad projektem będzie czuwał Jeb Brody z wytwórni Amblin Partners. 

Źródło: Deadline / zdj. Penguin