Rian Johnson zaczyna pracę nad kolejną częścią „Na Noże”. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość

Rian Johnson nie zamierza zbyt długo zwlekać z rozpoczęciem prac nad kolejną filmową zagadką, którą będzie musiał rozwiązać detektyw Benoit Blanc. Scenarzysta i reżyser „Glass Onion: Film z serii Na Noże” ujawnił, że rozpoczął już prace nad kolejną przygodą bohatera granego przez Daniela Craiga.

W marcu 2021 roku Netflix kupił prawa do dwóch sequeli filmu „Na Noże” za zawrotną kwotę 469 milionów dolarów. Pierwszy z nich „Glass Onion”, zadebiutował niedawno na ekranie, a o drugim – poza tym, że związani z nim raz jeszcze będą Johnson i Craig – na ten moment nie wiemy jeszcze nic. Rian Johnson ujawnił jednak w ostatnim z wywiadów, że rozpoczął już prace nad scenariuszem do kolejnej części serii. Twórca nie ukrywa jednak, że premiery możemy spodziewać się dopiero za kilka lat.

(...) Właśnie zaczynam pracę nad pisaniem kolejnego filmu, ale minie kilka lat, zanim trafi do widzów.

Sprawdź też: 25 najbardziej wyczekiwanych filmów 2023 roku. Wielkie powroty, pożegnania i nowości. Co będziemy oglądać?

Na  „Glass Onion” czekaliśmy trzy lata. W międzyczasie Johnson pracował jeszcze nad serialem kryminalnym „Poker Face” dla platformy Peacock. Możemy więc założyć, że jeśli tym razem żaden inny projekt nie będzie zajmował czasu Johnsonowi, to debiutu trzeciej odsłony cyklu możemy spodziewać się nieco wcześniej, niż można było pierwotnie założyć. W najbardziej optymistycznym przypadku premiera kolejnej części franczyzy „Na Noże” pojawi się w 2024 roku. W jednym ze wcześniejszych wywiadów Johnson przyznał, że od kilku miesięcy zbiera już pomysły na trzeci film, ale na razie nie zdecydował się na zdradzenie żadnych szczegółów.

źródło: wired.com / zdj. Netflix