Rick Grimes powróci do świata „The Walking Dead” w 2021 roku

Jedna z reżyserek serialu „The Walking Dead”, Rosemary Rodriguez, ujawniła, że już w przyszłym roku widzowie będą mieli okazję zobaczyć, jak do uniwersum „Żywych Trupów” powraca jego oryginalna gwiazda. Mowa tu oczywiście o Ricku Grimesie, w którego po raz kolejny wcieli się Andrew Lincoln.

W ramach odpowiedzi na jeden z fanowskich tweetów Rodriguez zasugerowała, że w 2021 roku na wielki ekran trafi pierwsze z planowanych pełnometrażowych widowisk z Grimesem w roli głównej. Mimo że film doczekał się pierwszej zapowiedzi jeszcze dwa lata temu, do tej pory widzowie „The Walking Dead” nie otrzymali żadnych szczegółów co do terminu jego możliwego debiutu. Warto dodać, że sam Andrew Lincoln ujawnił ostatnio, że prace na planie mają ruszyć na wiosnę 2021. 

Przypomnijmy, że w 2021 widzowie będą mieli okazję zobaczyć sześć ostatnich odcinków dziesiątego sezonu „The Walking Dead”. Po tym jak pandemia koronawirusa doprowadziła do opóźnienia premiery jedenastego sezonu serialu, stacja AMC zdecydowała o stworzeniu sześciu dodatkowych epizodów, które formalnie zaliczane będą do dziesiątej serii.

Prace na planie nowych epizodów wystartowały na przełomie października i listopada w stanie Georgia. Niedawno dowiedzieliśmy się także, że każdy z godzinnych odcinków skupi się na pokazaniu osobistych historii bohaterów, a w jednym z odcinków zobaczymy między innymi wycinek z przeszłości Negana, który przybliży nam historię jego małżeństwa. Żonę Negana zagra Hilarie Burton, która prywatnie jest żoną Jeffreya Deana Morgana wcielającego się w serialu właśnie w Negana. Do obsady nowych odcinków dołączyli także Okea Eme-Akwari (Elijah), a także Robert Patrick (Mays).

Źródło: Comicbook / zdj. AMC