Rick i Morty pojawią się w zupełnie nowym serialu. Co powiecie na takie anime?

Szykujcie się na kolejny powrót Rick i Morty'ego w konwencji anime – tym razem nie w formie shortów promujących następne sezony, a pełnoprawnego serialu. Na przyszły rok stacja Adult Swim zapowiedziała premierę zupełnie nowego odcinkowca, w którym genialny naukowiec-alkoholik i jego siostrzeniec wkroczą w unikalną japońską estetykę. Mamy nowy klip.

Rick i Morty spróbują podbić świat anime. Nowy serial

„Rick & Morty: The Anime” będzie następnym tego typu projektem stacji Adult Swim obok takich tytułów jak „Blade Runner: Black Lotus” i szykowanej od lat miniserii „Uzumaki. Spirala” na podstawie mangi Junjiego Ito. Na produkcję złoży się dziesięć odcinków (na chwilę obecną nie potwierdzono, czy będzie to produkcja wielosezonowa). „Rick & Morty: The Anime” ma rozgrywać się obok głównego cyklu, mając zarazem przenieść z pierwowzoru część elementów fabuły.

W obsadzie serialu są przede wszystkim znani z japońskiego dubbingu głównej serii Yōhei Tadano (jako Rick) i Keisuke Chiba (w roli Morty'ego). W pozostałych kreacjach usłyszmy Manabu Murajiego, Akihę Matsui oraz Jun Irie. Reżyserem cyklu jest Takashi Sano, twórca „Tower of God”, który stał „za kamerą” shortów „Rick and Morty vs. Genocider” i „Summer Meets God (Rick Meets Evil)”. Za opracowanie strony wizualnej serialu odpowiada studio Telecom Animation z siedzibą w Tokio.

Dokładna data premiery „Rick & Morty: The Anime” nie została jeszcze ujawniona. Wiemy jednak, że dojdzie do niej w przyszłym roku. W Polsce produkcję zobaczymy najpewniej w ofercie platformy streamingowej HBO Max.

zdj. Adult Swim