Robert Downey Jr. szpiegiem nie do poznania. Oto zdjęcia zza kulis adaptacji „Sympatyka” od twórcy „Oldboya”

Do sieci przedostało się kilka zdjęć z planu nowej serialowej produkcji od HBO i studia A24. Mowa tu o odcinkowej adaptacjiSympatyka”, nagrodzonej Pulitzerem powieści o wietnamskim szpiegu, w którego wciela się Robert Downey Jr. Nad projektem jako reżyser czuwa ceniony Park Chan-wook („Oldboy”, „Służąca”).

Kolejna wielka rola Roberta Downeya Jr.? Nadchodzi adaptacja książki „Sympatyk

Sympatyk” śledzi historię Francuza wietnamskiego pochodzenia, który służył jako szpieg komunistycznego rządu podczas wojny w Wietnamie. Serial podejmuje bohatera, określanego w powieści jako Kapitan, w ostatnich dniach wojny, a następnie w kolejnych latach — gdy ten żyje na wygnaniu w Los Angeles, a później trafia do południowej Azji w ramach specjalnej misji

Obok Downeya Jr. obsadę serialu tworzą również m.in. Kieu Chinh („Klub szczęścia”), Vyvy Nguyen („Młody Sheldon”), Kayli Tran („Ambulans”), Sandra Oh („Obsesja Eve”) czy Evan Shafran („Perry Mason”). Na stanowiskach producenckich „Sympatyka” znaleźli się choćby Don McKellar (również scenarzysta), Fraser Ash, Jisuah Back, a także odtwórca roli głównej.

Sprawdź też: „The Last of Us” drugą największą premierą HBO Max, ale ze sporą stratą do lidera

Książka, za którą odpowiada Viet Thanh Nguyen ukazała się na polskim rynku w 2016 roku dzięki wydawnictwu Muza. Prace zdjęciowe mają obecnie miejsce w Los Angeles. Wśród pozostałych lokacji filmowcy upatrzyli sobie również m.in. Tajlandię. Wstępna data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Źródło: Twitter / Zdj. Marvel