Robert Pattinson już za chwilę wróci jako Batman! Pojawi się w serialu o Pingwinie

Wygląda na to, że nie będziemy musieli czekać kolejnych lat na to, aby ponownie zobaczyć Roberta Pattinsona w roli Batmana. Aktor ma powrócić do roli Mrocznego Rycerza jeszcze w tym roku za sprawą serialu platformy Max.

Robert Pattinson pojawi się jako Batman w serialu o Pingwinie

Najnowszy przeciek dotyczący przyszłości Batmana granego przez Roberta Pattinsona ujawnia, że aktor pojawi się w roli Mrocznego Rycerza już za kilka tygodni ​​w nadchodzącym spin-offie pierwszego solowego filmu w reżyserii Matta Reevesa. Jeff Sneider ujawnił w najnowszym odcinku programu The Hot Mic, że Pattinson pojawi się jako Batman w serialu Pingwin, którego premiera planowana jest już na wrzesień tego roku.

Na razie nie pojawiły się informacje na temat tego, jak duża będzie to rola, ale nie powinno nas zdziwić jeśli aktor zaliczy gościnny występ tylko w jednym z odcinków i to raczej w drugiej połowie sezonu, a nie na jego początku. Świadomość nawet niewielkiego udziału Batmana w historii powinna pozytywnie wpłynąć na popularność serialu i uwiarygodnić fakt, że rozgrywa się on w tym samym uniwersum, co film z 2022 roku.

Sprawdź też: Netflix kontra Max. Którą platformę wybrać na weekend? Te filmy i seriale oglądają teraz Polacy.

Obecność Mrocznego Rycerza wydaje się też całkiem logiczna, bowiem jako obrońca Gotham trudno wyobrazić sobie, że będzie on bezczynnie patrzył na to, jak Oswald Cobblepot próbuje w brutalny sposób przejąć władzę nad przestępczym światem w całym mieście.

Premiera serialu Pingwin została wyznaczona na platformie Max na wrzesień tego roku. Na początku przyszłego roku mają natomiast wystartować zdjęcia do drugiego solowego filmu o Batmanie, w którym możemy spodziewać się dalszego rozwijania historii nie tylko Mrocznego Rycerza, ale też samego Pingwina granego przez Colina Farrella. Premiera drugiego Batmana” planowana jest przez studio Warner Bos. na 2 października 2026 roku.

zdj. Warner Bros.