Robert Pattinson oficjalnie nowym Batmanem!

Studio Warner Bros. oficjalnie zatwierdziło angaż Roberta Pattinsona do roli nowego Batmana w filmie Matta Reevesa. Poznajcie szczegóły.

Jeszcze dzisiaj rano informowaliśmy, że studio Warner Bros. nie podjęło cały czas ostatecznej decyzji na temat aktora, który przejmie od Bena Afflecka rolę Batmana, a dwóch najpoważniejszych kandydatów, czyli Robert Pattinson i Nicholas Hoult biorą aktualnie udział w testowych zdjęciach. Pattinson był podobno faworytem do roli Batmana przede wszystkim w oczach reżysera, a studio pozostawało do dzisiaj rozdarte pomiędzy gwiazdą „Zmierzchu” a Nicholasem Houltem.

Według najnowszych doniesień z obozu Warnera po wczorajszych spotkaniach z aktorami studio postanowiło jednak zdecydować się na Roberta Pattinsona, który od razu podpisał umowę na zagranie Batmana w trzech filmowych adaptacjach DC Comics.

Pattinson będzie drugim najmłodszym aktorem wcielającym się w Mrocznego Rycerza. Aktor mający obecnie 33 lata pod względem wieku będzie ustępował jedynie Christianowi Bale'owi, który w 2005 roku podczas premiery filmu „Batman początek” miał 31 lat.

Zdjęcia do filmu mają wystartować na przełomie 2019 i 2020 roku, kiedy Matt Reeves dokończy ulepszanie swojego scenariusza, nad którym cały czas jeszcze pracuje. Najnowsze przecieki sugerują, że jego historia uwzględnia dwóch głównych złoczyńców, z których jednym będzie Pingwin. Inne źródła twierdzą z kolei, że filmie „The Batman” pojawi się nawet sześcioro złoczyńców, co ma pomóc w budowaniu przyszłego uniwersum wokół postaci Mrocznego Rycerza. W ramach plotek obok Pingwina wymienia się jeszcze Catwoman i Człowieka-Zagadkę.

Solowy Batman zawita do kin 25 czerwca 2021 roku. Za jego scenariusz i reżyserię odpowiedzialny będzie Matt Reeves.

źródło:  Deadline.com  / zdj. eOne Films