Robert Pattinson zostanie nowym Batmanem!

Matt Reeves powoli zbliża się do wyłonienie aktora, który przejmie od Bena Afflecka rolę Batmana w filmowym uniwersum DC Comics. Najnowsze doniesienia z obozu Warnera sugerują, że nowym Mrocznym Rycerzem zostanie Robert Pattinson, znany fanom serii „Zmierzch”. Poznajcie szczegóły.

Wygląda na to, że po miesiącach spekulacji na temat tego, kto zastąpi Bena Afflecka w roli Batmana studio Warner Bros. w końcu zdecydowało, że w nowego Bruce'a Wayne'a wcieli się aktor Robert Pattinson. Negocjacje nie zostały jeszcze co prawda oficjalnie zakończone, ale Pattinson jest obecnie pierwszym i najpoważniejszym kandydatem studia, a oficjalna decyzja o jego zatrudnieniu powinna zostać niedługo ogłoszona przez przedstawicieli Warnera.

Pattinson będzie drugim najmłodszym aktorem wcielającym się w Mrocznego Rycerza. Aktor mający obecnie 33 lata pod względem wieku będzie ustępował jedynie Christianowi Bale'owi, który w 2005 roku podczas premiery filmu „Batman początek” miał 31 lat.

Robert Pattinson został ostatnio obsadzony w jednej z głównych ról w nowym filmie Nolana, który ma wejść do kin w lipcu 2020 roku. Produkcja również powstaje dla studia Warner Bros. W tym roku aktora będzie można zobaczyć w kilku wyczekiwanych filmach. Wśród nich znajdą się takie produkcje jak „High Life”, „The King” dla Netfliksa oraz „The Lighthouse” Roberta Eggersa, która będzie miała swoją premierę na trwającym właśnie festiwalu w Cannes.

Ze względu na przedstawienie młodego Batmana akcja filmu zostanie podobno osadzona w latach 90. ubiegłego wieku i będzie skupiała się na skomplikowanej sprawie kryminalnej, która utwierdzi widzów w przekonaniu, że Mroczny Rycerz naprawdę zasługuje na miano najlepszego detektywa na świecie.

Solowy Batman zawita do kin 25 czerwca 2021 roku. Prace na planie mają wysterować na przelomie 2019 i 2020 roku. Za jego scenariusz i reżyserię odpowiedzialny będzie Matt Reeves, który zapewniał, że na ekranie zobaczymy nie jednego, a kilku kultowych złoczyńców z bogatej galerii łotrów. Prace na planie nowego Batmana mają wystartować pod koniec bieżącego roku.

źródło: Variety.com / zdj. Cinedigm