Robin w nowym filmie o Batmanie? Będzie Pingwin, Catwoman i Riddler

Wiemy już, że nowego Batmana zagra Robert Pattinson, a studio Warner Bros. przygotowuje się właśnie do rozpoczęcia prac na planie widowiska. Nowe plotki z obozu Warnera sugerują, że film Matta Reevesa nie tylko zaprezentuje nam nowego Batmana, ale wprowadzi też do uniwersum DC filmowego Robina. Poznajcie szczegóły.

Teraz gdy wiemy już, który z aktorów założy pelerynę i maskę Batmana, plotki koncentrują się na innych aspektach nowego filmu o Mrocznym Rycerzu. Najnowsza porcja doniesień ze studia potwierdza między innymi wcześniejsze przecieki o pojawieniu się Pingwina w roli głównego złoczyńcy oraz obecności Catwoman. Podobno w filmie mamy zobaczyć też nową wersję Człowieka-zagadki oraz młodsze wersje Komisarza Gordona i Alfreda. Biorąc pod uwagę, że film Matta Reevesa nie będzie w żaden sposób związany z poprzednią wersją Batmana, granego przez Bena Afflecka, możemy założyć, że zarówno Jeremy Irons, jak i JK Simmons nie powrócą w nim do swoich ról Alfreda i Gordona.

Najciekawsza plotka dotyczy jednak pojawienia się w filmie „The Batman” wiernego pomocnika Mrocznego Rycerza, czyli Robina. Na razie nie wiemy, która wersja Robina miałaby pojawić się w filmie i jak duża będzie jego rola, ale wiemy, że Matt Reeves zaplanował już podobno całą trylogię, a to oznacza, że Robin może pojawić się z małą rolą w pierwszej części i być rozwijany w jej kolejnych odsłonach.

Jak na razie jednak informację te musimy traktować jako plotkę, która nie została potwierdzona przez studio.

Zdjęcia do filmu mają wystartować na przełomie 2019 i 2020 roku, kiedy Matt Reeves dokończy ulepszanie swojego scenariusza, nad którym cały czas jeszcze pracuje. Najnowsze przecieki sugerują, że jego historia uwzględnia dwóch głównych złoczyńców, z których jednym będzie Pingwin. Inne źródła twierdzą z kolei, że filmie „The Batman” pojawi się nawet sześcioro złoczyńców, co ma pomóc w budowaniu przyszłego uniwersum wokół postaci Mrocznego Rycerza. W ramach plotek obok Pingwina wymienia się jeszcze Catwoman i Człowieka-Zagadkę.

Solowy Batman zawita do kin 25 czerwca 2021 roku. Za jego scenariusz i reżyserię odpowiedzialny będzie Matt Reeves.

źródło:  Forbes.com / zdj. Warner Bros.