„Ród smoka” będzie mieć konkurencję! Amazon szykuje serial na podstawie bestsellerowej powieści fantasy

Amazon zabiera się za realizację kolejnego serialu fantasy. Po przedłużonych już na następne sezony produkcjach „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” i „Koło czasu” nadszedł czas na serię adaptującą powieść „Fourth Wing. Czwarte skrzydło”.

Powstanie nowy serial fantasy. To produkcja bazująca na powieści „Fourth Wing. Czwarte skrzydło”.

Wydana w pierwszej połowie tego roku powieść amerykańskiej pisarki Rebeki Yarros wyobraża zainspirowany klasykami fantasy świat zamieszkały przez jeźdźców smoków, elitarną kastę królestwa znanego jako Navarra. Jak informuje Variety, od czasu majowej premiery „Czwarte skrzydło” doczekało się ogromnej popularności wśród użytkowników Tik-Toka (do dnia dzisiejszego materiały oznaczone hasłami z powieści doczekały się łącznie miliarda wyświetleń). Praca Amerykanki trafiła też do zestawienia bestsellerów New York Timesa. Miejsca na top liście broniła przez 25 tygodni. Aż 13 z nich spędziła na samym szczycie.

„Wstąpicie w brutalny świat wojennej uczelni Basgiath. Funkcjonuje tu tylko jedna zasada: naucz się albo giń” – czytamy w pierwszym opisie telewizyjnej adaptacji Amazona. „Dwudziestoletnia Violet Sorrengail spodziewała się spokojnego życia pośród książek i lekcji historii. A jednak, głównodowodząca –  będąca zarazem jej bezwzględną matką – nakazała młodej bohaterce przyłączyć się do setek kandydatów marzących o znalezieniu się w elicie Navarry – pośród jeźdźców smoków. Jeśli nie uśmiercą jej zionące ogniem bestie, być może zrobią to inni kadeci? Suspens, akcja, romans i smoki – wszystkie te elementy łączą się w zawrotnej przygodzie według pisarki Rebeki Yarros”.

Licząc na rozkręcenie  z „Czwartego skrzydła” pełnoprawnej franczyzy Amazon Studios – działając wspólnie z należącym do Michaela B. Jordana studiem Outlier Society – zabezpieczyło prawa adaptacyjne do zarówno pierwszej odsłony powieściowego cyklu, jak i debiutującej w listopadzie kontynuacji zatytułowanej „Iron Flame” oraz wszystkich nadchodzących prac Yarros (seria zapoczątkowana „Czwartym skrzydłem” ma doczekać się łącznie pięciu tomów objętych wspólną nazwą „Empireum”). Pisarska związała się z ekranizacją jako producentka wykonawcza.  

Warto dodać, że powieść Yarros doczekała się już polskiego wydania. Do rodzimych księgarni pierwsza odsłona planowanego wieloksiągu trafiła pod koniec ubiegłego miesiąca, nakładem wydawnictwa Filia. Termin premiery kontynuacji nie został jeszcze ujawniony

Źródło: Variety / zdj. Red Tower Books