„Ród smoka” – nowe nazwiska w obsadzie 2. sezonu. Zagrają postacie z rodów Strong i Hightower

Niedawno dowiedzieliśmy się o starcie zdjęć do drugiego sezonu „Rodu smoka”, a teraz do sieci przedostały się wieści o nowych nabytkach obsady. W serialu pojawi się czwórka nowych aktorów – wcielą się w kluczowe postacie na dworach rodów Strong i Hightower.

Nad produkcją realizowanych obecnie odcinków czuwa Ryan Condal, współtwórca, showrunner i producent wykonawczy serialowego prequela „Gry o Tron”. Twórca zapowiadał, że drugi sezon przywróci głównych bohaterów pierwszej serii, ale wprowadzi też kilka zupełnie nowych twarzy. Niejako w odwołaniu do tej kwestii na łamach Variety pojawił się nowy raport castingowy.

Dowiadujemy się z niego, ze w serialu pojawią się Gayle Rankin („GLOW”), Simon Russell Beale („Śmierć Stalina”), Freddie Fox („Kulawe konie”) i Abubakar Salim („Wychowane przez wilki”). Wcielą się w kolejno: uzdrowicielkę Alys Rivers; kasztelana zamku Harrenhal, Simona Stronga; rycerza Gwayne'a Hightowera oraz żeglarza Alyna z Hull.

Ród-Smoka-sezon-2-nowi-aktorzy.jpg

W głównych rolach w drugim sezonie ponownie wystąpią Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans. Do swoich ról powrócą też: Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall i Matthew Needham.

Ród Smoka” powróci z drugim sezonem w 2024 roku. Nowe odcinki zadebiutują najprawdopodobniej na HBO i platformie HBO Max latem przyszłego roku.

zdj. HBO