„Ród smoka” w Polsce na DVD, Blu-ray i 4K UHD. Znamy datę premiery. Jakie wydania dostaniemy?

Pierwszy sezon „Rodu smoka” pożegnał się niedawno z widzami w streamingu, ale prequel „Gry o Tron” zmierza już na fizyczne nośniki. Znamy datę premiery polskich wydań DVD, Blu-ray i 4K UHD z najnowszą produkcją zabierającą nas do świata Westeros. Kiedy „Ród smoka” doczeka się polskich wydań i na jakie edycje możemy liczyć?

24 października na platformie HBO Max zakończyła się emisja pierwszego sezonu serialu „Ród smoka”. Produkcja zabierająca nas z powrotem do Westeros i opowiada historię rodu Targaryenów osadzoną na 200 lat przed akcją „Gry o Tron”. Serial spotkał się ze świetnym przyjęciem widowni i HBO szybko ogłosiło realizację drugiego sezonu. Na nowe odcinki będziemy musieli jednak trochę poczekać, ale w międzyczasie okazję do powtórnego seansu pierwszej serii zafunduje na dystrybutor Galapagos. W Polsce „Ród smoka” doczeka się premiery fizycznych nośników 14 lutego 2023 roku. Serial trafi wówczas na każdy z trzech nośników DVD, Blu-ray i 4K UHD. W ofercie dostępne będą standardowe wydania w plastikowych opakowaniach. Możemy potwierdzić, że w planach dystrybutora nie znajdują się kolekcjonerskie edycje w steelbookach.

Sprawdź też: „Ród smoka” – znamy datę wejścia na plan drugiego sezonu prequela „Gry o Tron”. Kiedy nowe odcinki?

Nim Westeros pogrążyło się w chaosie, na tronie zasiadał ród Targaryenów. W okresie swojego największego rozkwitu, Targaryenowie wraz z 17 smokami władali Siedmioma Królestwami. Ale na 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Gry o tron, kiedy król Viserys (Paddy Considine), dobry i szlachetny władca, decyduje, że po jego śmierci na żelaznym tronie zasiądzie kobieta, rozpoczyna się krwawa walka o władzę, znana później jako "taniec smoków", który zapoczątkował upadek rodu.

Na płycie Ultra HD Blu-ray z pierwszym sezonem serialu „Ród smoka” obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision. W przypadku oryginalnej ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format Dolby Atmos. Nie zabraknie też lektora w formacie Dolby Digital 5.1 oraz polskich napisów

rod-smoka-uhd-min.jpg Poglądowa wizualizacja zagranicznej edycji 4K UHD.

zdj. HBO