Rooney Mara blisko głównej roli w nowym filmie twórcy „Barbarzyńców”. O czym opowie horror „Weapons”?

Pojawiły się nowe szczegóły o nadchodzącym projekcie Zacha Creggera, twórcy bardzo dobrze przyjętego horroru „Barbarzyńcy”. Poznaliśmy pierwszy opis fabuły projektu, a także nazwisko, które może stanąć na czele obsady. Według raportu serwisu Production Weekly w filmie pt. „Weapons” wystąpi Rooney Mara („Carol”, „Zaułek koszmarów”).

Film opisywany jest jako wielopłaszczyznowa epopeja grozy skupiona wokół czarów i zaginionych dzieci. Uprzednio projekt był opisywany mianem horroru pokrewnego charakterystyce „Magnolii” Paula Thomasa Andersona. Jeśli doniesienia o duchowym połączeniu z obrazem z 1999 roku okażą się prawdziwe, możemy spodziewać się pokaźnej obsady

Sprawdź też: HBO Max – lista serialowych i filmowych premier na drugą połowę marca. „Sukcesja”, „Batman”, „Rycerze Gotham” i inne

Po prawnej batalii wokół filmu „Weapons” dystrybucyjne prawa do nowego horroru Creggera ostatecznie trafiły do — należącej do spółki Warner Bros. — firmy New Line Cinema. Prace na planie przedsięwzięcia mają ruszyć w lipcu tego roku.

Wydany w ubiegłym roku horror „Barbarzyńcy” znajdziecie w polskiej ofercie platformy streamingowej Disney+. Naszą recenzję filmu z Georginą Campbell i Billem Skarsgårdem w rolach głównych przeczytacie w tym miejscu.

Źródło: Production Weekly / The Film Stage / Zdj. A24