Rosie Day z „Outlandera” zagra w filmowej biografii managera Beatlesów

Nowe nazwisko w obsadzie „Midas Mana”, filmowej biografii Briana Epsteina, managera zespołu The Beatles. W produkcji pojawi się Rosie Day, znana między innymi z serialu „Outlander”. W sieci pojawiło się też pierwsze zdjęcie głównego bohatera filmu. 

Aktorka wcieli się w rolę Cilli Black, innej piosenkarki, która korzystała z usług Epsteina. W obsadzie są też Eddie Marsan („Ray Donovan”), Emily Watson („Czarnobyl”) i Omari Douglas („It's a Sin”). Główną rolę gra Jacob Fortune-Lloyd. Watson i Marsan wcielą się w role kolejno matki i ojca bohatera. Z kolei Douglasa zobaczymy w filmie w roli Lonniego Trimble'a, bliskiego przyjaciela i współpracownika Epsteina.  

Za reżyserię filmu odpowiada Jonas Akerlund („Władcy chaosu”). Scenariusz przygotował Jonathan Wakeham. „Midas Man” przybliży kulisy sławy Epsteina, który w wieku zaledwie dwudziestu pięciu lat przyczynił się do odkrycia Beatlesów, Cilli Black i Gerry & The Pacemakers. Mężczyzna zmarł mając niecałe trzydzieści dwa lata, z powodu przedawkowania leków.

Za wyprodukowanie filmu odpowiedzą Kevin Proctor i Perry Trevers z ramienia StudioPOW oraz Trevor Beattie i Jeremy Chatterton z Trevor Beattie Films.

3A2F64A6-60E5-41EC-87FA-4E92F8F39C44.jpeg

źródło: Deadline / zdj. Netflix / Rob Baker Ashton