Rufus Sewell zagra ojca Elvisa Presleya

Filmowa rodzina Elvisa Presleya w komplecie. Do obsady filmu opowiadającego historię „Króla Rock and Rolla” dołączył właśnie Rufus Sewell mający zagrać ojca popularnego muzyka. Tydzień temu ogłoszono, że matkę Presleya zagra Maggie Gyllenhaal.

Elvisa Presleya zagra amerykański aktor i piosenkarz Austin Butler, gwiazda serialu „Kroniki Shannary”, którego niedawno mogliśmy oglądać w filmie „Pewnego razu... w Hollywood”. W jego żonę Priscillę Presley wcieli się natomiast australijska aktorka Olivia DeJonge, która występowała do tej pory w takich produkcjach jak: „Will”, „The Society”Uważaj, kochanie”Wizyta” i „Hiding”.

Scenariusz do filmu napisali Craig Pearce i Baz Luhrmann, który od lat przygotowuje się do zrealizowania projektu. Luhrmann, odpowiadający między innymi za film „Wielki Gatsby” z DiCaprio w roli głównej, zajmie się także reżyserią produkcji, która powstaje dla studia Warner Bros.

Film opowie o początkowych latach popularnego piosenkarza i jego drodze do światowej kariery. Fabuła skoncentruje się przede wszystkim na relacji Presleya z jego menedżerem, z którym związany był z piosenkarzem aż do jego śmierci. Toma Parkera – menedżera Presleya, który szybko stworzył z piosenkarza wielką gwiazdę amerykańskiej sceny muzycznej – zagra Tom Hanks. To Parker był odpowiedzialny za jedne z najważniejszych sukcesów w karierze piosenkarza oraz za jego udaną karierę aktorską.

źródło: Variety.com / zdj. Prime Video