Rusza cykl KINO NOIR. Na początek seans pierwszego „Człowieka z blizną”

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów czarnego kina. Rusza kinowy cykl KINO NOIR. Pierwszy seans łódzkiego przedsięwzięcia odbędzie się już 4 stycznia.

Rusza kinowy cykl KINO NOIR. Na początek „Człowiek z blizną”

Howard Hawks jest nie tylko reżyserem jednego z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych filmów noir (mowa oczywiście o „Wielkim śnie” z Humphreyem Bogartem w roli głównej i wspaniałą Marthą Vickers, która kradła dla siebie każdą scenę), ale także odpowiadał za jeden z obrazów, które można określić mianem filmu proto-noir. To właśnie jego „Człowiek z blizną” został wybrany na pierwszą produkcję, jaka zostanie wyświetlona w ramach cyklu KINO NOIR zorganizowanego przez łódzką Mediatekę MeMo.

Seans odbędzie się 4 stycznia o godzinie 17:00 w budynku MeMo znajdującym się w Łodzi przy ul. Moniuszki 5. Wstęp jest bezpłatny, jednak przed seansem obowiązują zapisy, a warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest również posiadanie aktywnej karty do Biblioteki Miejskiej w Łodzi (fiszki). Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Mediateki MeMo oraz na stronie wydarzenia na platformie Facebook. 

memo2

zdj. United Artists