Rusza nowy imprint wydawnictwa DC! Pierwszy tytuł to prequel „Obecności 3”

DC Comics ogłosiło wyodrębnienie w ramach wydawnictwa zupełnie nowego imprintu, w ramach którego dorośli czytelnicy będą mogli poznać nowe oryginalne opowieści grozy. Na pierwszy ogień, spod znaku DC Horror do księgarń za oceanem trafi komiksowy prequel „Obecności 3: Na rozkaz diabła”.

Na miniserię „The Conjuring: The Lover” złoży się pięć zeszytów. Premierę pierwszego rozdziału zaplanowano na 4 czerwca. Za scenariusz odpowiadają David Leslie Johnson-McGoldrick, autor tekstów do obu filmowych sequeli „Obecności” oraz Rex Ogle. Stroną wizualną zajął się Garry Brown („Babyteeth”).

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami „The Lover” opowie tragiczne wprowadzenie do historii nawiedzonej przez nienazwane zło Jessiki, której losy będziemy mieli okazję zobaczyć w „Obecności 3”. W miniserii mają znaleźć się też odwołania do innych tajemnic zamieszkujących pomieszczenie z artefaktami Lorraine i Eda Warrenów. Rzućcie okiem na okładki pierwszego zeszytu poniżej.

Okładka zeszytu „The Conjuring: The Lover” z serii DC Horror

Okładka zeszytu „The Conjuring: The Lover” z serii DC Horror

Okładka zeszytu „The Conjuring: The Lover” z serii DC Horror

O czym opowie „Obecność 3: Na rozkaz diabła”? 

Trzecia część hitowej serii podejmie budzącą grozę historię przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Makabryczna sprawa wstrząsnęła nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych, Edem i Lorraine Warrenami. Ten jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w ich karierze zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu czegoś, z czym jeszcze nie miało do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.

Obsada i data premiery filmu „Obecność 3: Na rozkaz diabła”

Scenariusz do filmu „Obecność 3” stworzył David Leslie Johnson odpowiadający także za fabułę do poprzedniej odsłony serii. Obraz wyreżyserował z kolei Michael Chaves („Topielisko. Klątwa La Llorony”). W rolach głównych powróciły gwiazdy franczyz: Vera Farmiga i Patrick Wilson. W pozostałych rolach zagrali: Ruairi O'Connor, Sarah Catherine Hook i Julian Hilliard.

Film Obecność 3: Na rozkaz diabłatrafi do kin 4 czerwca 2021.

zdj. Warner Bros.