Rusza promocja nowego „Wywiadu z wampirem”. Pierwszy teaser serialu AMC

AMC udostępniło w sieci pierwszy teaser serialowej adaptacji „Wywiadu z wampirem”. Jednocześnie potwierdzono, że premiery możemy spodziewać się jesienią tego roku.

Główne role w serialu grają Sam Reid (jako wampir Lestat), znany z „Gry o Tron” Jacob Anderson (w roli Louisa de Pointe du Lac), Bailey Bass („Avatar 2”), jako Claudia, Chris Stack i Eric Bogosian. Za kamerą części odcinków stanął Alan Taylor („Rodzina Soprano”). Na pierwszy sezon serialu ma złożyć się osiem odcinków.

Jako showrunner i główny scenarzysta serialem zajął się Rolin Jones („Perry Mason”). Jednym z producentów przedsięwzięcia jest też mający w dorobku serial „Breaking Bad”Mark Johnson. W przygotowaniach do realizacji serii brała udział również sama Anne Rice, autorka książkowego pierwowzoru serii. Na podstawie dorobku zmarłej już pisarki AMC planuje rozwinąć na ekranie pełnoprawne telewizyjne „uniwersum”. W przygotowaniach jest już produkcja oparta na „Dziejach czarownic z rodu Mayfair”, której gwiazdą będzie Alexandra Daddario.

zdj. AMC