Ruszają prace na planie filmu „Shazam! Fury of the Gods”

Kilka tygodni temu studio Warner Bros. rozpoczęło prace na planie komiksowego widowiska o Flashu. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, że w najbliższych dniach wystartują także zdjęcia do filmu „Shazam! Fury of the Gods”.

O zbliżającym się starcie zdjęć do drugiej części serii poinformowała Faithe Herman wcielająca się w jedną z drugoplanowych bohaterek. Aktorka zdradziła, że zakończyła właśnie prace na planie piątego sezonu serialu „Tacy jesteśmy” i w przyszłym tygodniu przeniesie się na plan „Shazam! Fury of the Gods”.

Obsada filmu „Shazam! Fury of the Gods

W głównych rolach w filmie powrócą Zachary Levi oraz Asher Angel. Swoje role z pierwszej części powtórzą także Jack Dylan Grazer (Freddy),  Ian Chen (Eugene), Jovan Armand (Pedro), Faithe Herman (Darla) i Grace Fulton (Mary), a także Ross Butler, Adam Brody, DJ Cotrona, Meagan Good i Michelle Borth.

W nowych rolach pojawią się Lucy Liu, która zagra Kalypso, siostrę Hespery, w którą wcieli się Helen Mirren. Przypomnijmy, że Hespera, to córka boga Atlasa i jej bohaterka nie ma bezpośredniego odpowiednika w komiksach.

Premierę widowiska „Shazam! Fury of the Gods” wyznaczono na 2 czerwca 2023 roku. Scenariusz do filmu ponownie stworzył Henry Gayden. Reżyserią zajmie się twórca pierwszej części, czyli David F. Sandberg. Producentem został Peter Safran.

zdj. Warne Bros.