Ruszają prace nad kolejną „Planetą małp”. Znamy reżysera

Po zakończonej w 2017 roku przez film „Wojna o planetę małp” trylogii studio 20th Century Fox wraca do swojej popularnej serii zapoczątkowanej w 1968 roku przez film „Planeta małp”. Disney, który niedawno przejął Foxa, zdecydował o stworzeniu kolejnego filmu osadzonego w uniwersum. Właśnie ogłoszono, kto zajmie się jego reżyserią.

Do opracowania nowego filmu studio wybrało Wesa Balla, twórcę znanego głównie ze stworzenia filmowej serii „Więzień labiryntu”. Jak na razie projekt jest na wczesnym etapie i nie wiadomo, czy będzie on kontynuacją zakończonej przed dwoma laty trylogii, czy może doczekamy się kolejnego restartu.

Seria rozpoczęta w 1968 roku doczekała się czterech kontynuacji, a w 2001 roku Tim Burton zrestartował franczyzę filmem „Planeta małp”, w którym główną rolę zagrał Mark Wahlberg. Film zarobił 362,1 mln dolarów na całym świecie i nie doczekał się kontynuacji. Do serii powrócono po dziesięciu latach filmem „Geneza planety małp”, który rozpoczął nową trylogię zakończoną w 2017 roku przez film Matta Reevesa. Trzy filmy z ostatniej serii zebrały od widzów 1,68 mld dolarów na całym świecie.

źródło: Deadline.com / zdj. 20th Century Fox