Ruszają prace nad nowym filmem „Transformers”. Znamy reżysera

Po miesiącach milczenia studio Paramount Pictures ujawniło w końcu, że ruszają prace nad kolejnym filmowym widowiskiem osadzonym w uniwersum „Transformers”. Wiemy także, kto najprawdopodobniej stanie za kamerą filmu.

Na stanowisko reżysera projektu wybrany został Steven Caple Jr., twórca znany najbardziej z reżyserowania filmu „Creed II”. Studio Paramount nie podpisało jeszcze kontraktu z reżyserem, ale mówi się, że według wytwórni i głównych producentów serii Caple uznawany jest za najlepszego kandydata i umowa ma zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych tygodni.

Na początku tego roku studio Paramount zatrudniło dwóch scenarzystów do napisania nowego filmu w ramach uniwersum „Transformers”. Zadania podjęli się Joby Harold („Army of the Dead”) i James Vanderbilt („Zodiak”), a najnowsze informacje wskazują, że wytwórnia wybrała do realizacji tekst Harolda i to jego realizacją zajmie się Seven Caple Jr. Data premiery nowego filmu z serii „Transformers” została wyznaczona na 24 czerwca 2022 roku. Szczegóły fabuły filmu nie zostały jak na razie ujawnione, ale istnieje szansa, że projekt będzie kontynuacją filmu „Bumblebee” ponownie stawiającą na mniejszą skalę i dysponującą skromniejszym budżetem. 

Przypomnijmy, że nie jest to obecnie jedyny projekt ze świata Transformersów opracowywany w wytwórni Paramount. Ostatnio ujawniono, że Josh Cooley, reżyser „Toy Story 4” pracuje nad pełnometrażowym animowanym prequelem serii „Transformers”. Film zabierze nas na planetę Transformerów, Cybertron i skupi się na pokazaniu relacji pomiędzy Optimusem Primem a Megatronem

źródło: hollywoodreporert.com / zdj. Paramount Pictures