Ruszają zdjęcia do „Argylle”, szpiegowskiego thrillera Matthew Vaughna z gwiazdorską obsadą

Internet obiegła dziś informacja o rozpoczęciu zdjęć do najnowszego filmu w reżyserii Matthew Vaughna („Kick-Ass”, „Kingsman: Tajne służby”). Iście gwiazdorski obraz utrzymany w konwencji szpiegowskiego thrillera ruszył dziś z produkcją w Londynie.

Według doniesień prasowych zdjęcia mają się odbywać w trzech różnych studiach umiejscowionych w stolicy Wielkiej Brytanii:  Greenford Studios, Park Royal Studios i Bovingdon Studios.

Film powstaje dla platformy AppleTV+, która zapłaciła za jego dystrybucję około 200 milionów dolarów. Jak na razie kontrakt dotyczy tylko pierwszej części filmu, ale mówi się, że produkcja ma rozpocząć nową franczyzę.

Film koncentruje się na światowej sławy pisarce powieści szpiegowskich, która w istocie była jednym z najlepszych szpiegów, ale nie pamięta swojego dawnego życia, ponieważ cierpi na amnezję. Kiedy przeszłość zaczyna o sobie przypominać i odbijać piętno na życiu bohaterki powoli zaczynają wracać także wspomnienia z dawnego życia. Bohaterka staje do walki z tajemniczą organizacją Division, dla której kiedyś pracowała. Podstawą dla scenariusza była debiutancka powieść Ellie Conway, która pojawi się w księgarniach w 2022 roku.

W imponującej obsadzie „Argylle” znaleźli się Henry Cavill, Sam Rockwell, Bryce Dallas Howard, Bryan Cranston, Catherine O'Hara, John Cena, Samuel L. Jackson oraz Dua Lipa, dla której film jest debiutem aktorskim. Piosenkarka jest również odpowiedzialna za stworzenie muzyki, w tym utworu tytułowego. Scenariusz napisał Jason Fuchs („Wonder Woman”).

Źródło: moviesr.net / Zdj. 20th Century Fox