Ruszyły prace na planie drugiego sezonu „Wiedźmina”! Nowe zdjęcia

Ekipa drugiego sezonu „Wiedźmina” oficjalnie wróciła na plan. Prace nad kontynuacją hitowego serialu wystartowały w lutym, ale w marcu wstrzymała je epidemia koronawirusa. O wznowieniu produkcji na Twitterze poinformowali reżyser Stephen Surjik i showrunnerka Lauren S. Hissrich. Wraz z doniesieniami z planu otrzymaliśmy też pierwsze fotki. Pierwsza przedstawia obu twórców w warunkach, jakie panują na planie w związku z narzuconymi przez wytwórnię zasadami bezpieczeństwa. 

W ramach publikacji zdjęcia Surjik opisał pokrótce pierwszy dzień na planie:

Pierwszy dzień na planie drugiego sezonu „Wiedźmina” po wiosennym lockdownie. Uczymy się się z showrunnerką i producentką wykonawczą Lauren Schmidt Hissrich social distancingu. Ona umie wyczarować narrację i atmosferę kontrolując wszystko jak Houdini. 

Wkrótce wpis podała dalej sama Hissrich, która zwróciła uwagę na zasady panujące podczas wznowionej produkcji:

To nasz czwarty wspólny serial i nigdy nie siedzieliśmy dalej od siebie. Ale Stephen Surjik i ja jesteśmy gotowi. 

Nieco później na Instagramie Surjika pojawiło się kolejne zdjęcie. Tym razem reżyser poinformował, że znajduje się już za kamerą „Wiedźmina”, a do startu zdjęć pozostały 3 minuty.

Pozostały 3 minuty do startu naszego drugiego podejścia do S2 „Wiedźmina”. Wszyscy są ostrożni, ale energii nam nie brakuje. Patrzycie na nowy COVID-owy system komunikacji. Ma on zmniejszyć kontakt między członkami ekipy. (...)  

Netflix od kilku tygodni starał się rozplanować nowy harmonogram prac nad drugim sezonem „Wiedźmina”. Ostatni klaps na planie ma paść w lutym 2021 roku, czyli pół roku później niż pierwotnie zakładano. Przed wybuchem pandemii Netflix ustalił ostatni dzień zdjęciowy drugiego sezonu „Wiedźmina” na 14 sierpnia. Zakończenie prac w lutym sprawi, że okres zdjęciowy do nowej serii wyniesie około siedmiu–ośmiu miesięcy. Według pierwotnego harmonogramu Netflix ustalił, że przeznaczy tylko pięć i pół miesiąca na zdjęcia – od lutego do sierpnia 2020 roku.

Wiedząc, że prace na planie zdjęciowym drugiego sezonu zostaną zakończone w lutym przyszłego roku, możemy pokusić się o ustalenie potencjalnej daty premiery nowych odcinków „Wiedźmina”.

Ostatnie przecieki sugerowały, że odpowiadające za część efektów specjalnych studio Platige Image zamierza zakończyć prace nad drugim sezonem do lipca 2021 roku. W przypadku pierwszego sezonu efekty specjalne zostały ukończone na około miesiąc przed premierą, czyli w listopadzie 2019 roku. To pozwala zakładać, że premiery drugiego sezonu możemy oczekiwać najwcześniej w sierpniu 2021 roku. Tym bardziej że proces postprodukcji w przypadku pierwszego sezonu również trwał około sześciu miesięcy (od końca maja do listopada).

W drugim sezonie do swoich ról powrócą gwiazdy pierwszego sezonu, czyli: Henry Cavill odgrywający tytułową rolę wiedźmina, Geralta z Rivii, a także Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri oraz Joey Batey jako Jaskier. Poza głównymi członkami obsady, w nowych rolach pojawią się: Yasen Atour („Young Wallander”) jako Coen, Agnes Bjorn („Potwór”) jako Vereena, Paul Bullion („Peaky Blinders”) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen („Szybcy i wściekli 9”) jako EskelMecia Simson, jako Francesca, Aisha Fabienne Ross („Dziewczyna z portretu”) jako Lydia, Kristofer i Hivju („Gra o tron”) jako Nivelle.

Za reżyserię nowego sezonu odpowiedzialni będą: Stephen Surjik („Umbrella Academy”) – odcinki 1 i 2, Sarah O’Gorman („Przeklęta”) – odcinki 3 i 4, Ed Bazalgette („Upadek królestwa”) – odcinki 5 i 8 oraz Geeta V. Patel („Meet The Patels”) – odcinki 6 i 7.

źródło: Redanian Intelligence / Collider / zdj. Netflix