Ruszyły przygotowania spin-offu „The Walking Dead. Opowie o Ricku i Michonne

„The Walking Dead” dobiegło końca, ale uniwersum żywych trupów dopiero się rozkręca. O wejściu nowego serialu o Ricku Grimesie i Michonne w fazę pre-produkcyjną poinformowała w sieci gwiazda nadchodzącej produkcji, Danai Gurira

Wraz z premierą finałowych odcinków „The Walking Dead” stacja AMC obiecała widzom następne historie osadzone w uniwersum na motywach komiksów Roberta Kirkmana. W ramach jednego z trzech zapowiedzianych spin-offów, do roli Ricka Grimesa raz jeszcze powróci Andrew Lincoln. (Pozostałe dwa podejmą postacie Daryla oraz Negana i Maggie). 

Akcja serialu, osadzonego na sześć lat po zaginięciu Ricka, rozegra się w „scenografii nigdy wcześniej w tym uniwersum niewidzianej”. Showrunnerem i głównym pomysłodawcą projektu jest Scott M. Gimple. Wygląda na to, że już wkrótce mogą wystartować prace zdjęciowe – o wejściu w fazę bezpośrednio poprzedzającą produkcję dała znać Danai Gurira, którą zobaczymy raz jeszcze w roli Michonne. Instagramowy post aktorki, wraz z paroma zdjęciami, znajdziecie poniżej.

„Seria przedstawi widzom epicką historię miłosną z udziałem dwóch postaci zmienionych przez przekształcający się świat. Utrzymanych z dala od siebie. Przez siłę, której nie da się powstrzymać. Przez widma ludzi, którymi niegdyś byli. Rick i Michonne trafiają do innego świata, zbudowanego na fundamencie wojny przeciwko trupom... ale i przeciwko tym, którzy jeszcze żyją. Czy zdołają odnaleźć się drogę – do siebie nawzajem i do tego, kim byli wcześniej – znajdując się w zupełnie nowych okolicznościach? Czy będą od tej pory wrogami? Kochankami? Ofiarami? Zwycięzcami? Czy bez siebie, nawet jeśli przeżyją, odkryją, że sami stali się Żywymi Trupami?” – zapowiada oficjalny opis serii.

 

zdj. AMC