Ruszyły zdjęcia do „Pedała”. O czym opowie nowy film z Danielem Craigiem?

Reżyser Luca Guadagnino („Do ostatniej kości”) wszedł na plan nowej opowieści o seksualnym wyzwoleniu i nieoczekiwanym uczuciu. Główną rolę w adaptacji „Pedała”, jednej z powieści Williama S. Borrougha – pisarza mającego w dorobku między innymi „Nagi lunch”, gra Daniel Craig

Daniel Craig wszedł na plan nowego filmu. O czym opowie „Pedał”?

Pedał” jest niebezpośrednią kontynuacją wydanej w pierwszej połowie lat 50. ubiegłego wieku powieści „Ćpun”. Powieść, oparta na wątkach autobiograficznych, miała oddać stan autora wkrótce po odstawieniu heroiny. Borroughs przekazuje swoje własne przeżycia za pośrednictwem postaci Williama Lee, samotnego mężczyzny, który ucieka przed przytłaczającą i narkotyczną atmosferą Nowego Jorku do stolicy Meksyku, miejsca, w którym krzyżują się losy wielu podobnych mu wyrzutków. Poznawszy niejakiego Gene'a Allertona, bohater nawiązuje z młodym mężczyzną wyjątkową relację, wolną od obrzydzenia i niechęci, choć zarazem obojętną i pasywną. Razem ruszają w szaloną podróż przez Amerykę Południową. Za cel obierają sobie odnalezienie pewnej tajemniczej halucynogennej rośliny. 

Sprawdź też: Sylvester Stallone wróci w kontynuacji filmu „Na krawędzi”.

Projekt Luki Guadagnina nie jest pierwszym podejściem do adaptacji „Pedała”. Ponad dziesięć lat temu za kamerą pełnometrażowej ekranizacji miał stanąć Steve Buscemi. Scenariusz do zamierzonego wówczas filmu napisał Oren Moverman („W imieniu armii”, „Brudny glina”). Choć adaptacja nigdy nie doszła do skutku, scenariusz doczekał się publicznego odczytu podczas festiwalu filmowego w Sarasocie. W główne role wcielili się wtedy Stanley Tucci i Ben Foster.

Poza Danielem Craigiem w obsadzie są Drew Starkey („Diabeł wcielony”), Lesley Manville („The Crown”), Jason Schwartzman („Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom”) oraz Henrique Zaga („Nowi mutanci”). Scenariusz do projektu stworzył amerykański dramaturg Justin Kuritzkes. Zdjęcia do filmu będą toczyły się na terenie Włoch.

źródło: Attitude.co.uk / zdj. MGM