Ruszyły zdjęcia do serialowego spin-offu „Diuny”. Mark Strong w obsadzie  „Dune: The Sisterhood”

Wystartowały prace na planie serialu „Dune: The Sisterhood” mającego powiększyć ekranowe uniwersum „Diuny”. Ujawniono przy okazji, że do obsady produkcji dołączył Mark Strong znany między innymi z serii „Kingsman” i filmu „Shazam!”. Kiedy możemy spodziewać się premiery serialowego prequela „Diuny”?

Informację o rozpoczęciu zdjęć do serialu przekazał na swoim Instagramie Johan Renck, reżyser dwóch pierwszych odcinków produkcji „Dune: The Sisterhood”. Twórcza doceniony za wyreżyserowanie miniserialu „Czarnobyla” potwierdził przy okazji, że do obsady produkcji dołączył Mark Strong. Nie znamy jednak szczegółów na temat bohatera, w którego ma wcielić się aktor.

Serial będzie osadzony aż dziesięć tysięcy lat przed wydarzeniami z filmowej „Diuny”. Głównymi bohaterkami będą siostry Harkonnen stające do walki z siłami zagrażającymi ludzkości i w konsekwencji doprowadzające do utworzenia sekretnej organizacji zrzeszającej grupę kobiet. Grupa ta będzie stanowiła podstawę dla zakonu Bene Gesserit

Sprawdź też: Marvelizacja Hollywoodu doprowadziła do wyginięcia gwiazd kina? Quentin Tarantino dołącza do komentatorów kina superhero.

Przypomnijmy, że w głównych rolach wystąpią w serialu: Emily Watson i Shirley Henderson oraz Indira Varma znana widzom seriali „Gra o Tron” i „Obi-Wan Kenobi”. Z kolei Travis Fimmel wcieli się w antagonistę serialu, Desmonda Harta, który opisywany jest jako charyzmatyczny wojownik z tajemniczą przeszłością, który próbuje zdobyć zaufanie Imperatora, podkopując przy tym interesy Zakonu. W obsadzie są także: Sarah-Sofie Boussina („Templariusze”), Shalom Brune-Franklin („Turysta”), Faoileann Cunningham („Wiking”), Aoife Hinds („Hellraiser”) oraz Chloe Lea („Fundacja”).

Serial „Dune: The Sisterhood” nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale wiele wskazuje na to, że pojawi się na platformie HBO Max w pierwszej połowie 2024 roku. Wcześniej widzowie będą mogli wrócić do świata „Diuny” za sprawą drugiej części filmowej serii, która ma debiutować w kinach 3 listopada 2023 roku.

 

zdj. Warner Bros.