Ryan Gosling nie zostanie Wilkołakiem. Abbott przejmuje rolę

Ryan Gosling nie dołączy do nowego Uniwersum Potworów od Universala. Trzy lata temu ogłoszono, że gwiazdor „Barbie” ma wcielić się w głównego bohatera „Wilkołaka”. Projekt w końcu nabiera rozpędu, ale bez udziału Goslinga. Jego rolę przejął Christopher Abbott, a film otrzymał już nawet datę kinowej premiery

Ryan Gosling rezygnuje z roli Wilkołaka. Nowa wersja horror Wolf Man ma już datę premiery

Po trzech latach Ryan Gosling rozstał się z nową wersją „Wilkołaka”, który ma być kolejną produkcją nawiązującą do klasycznych filmów grozy od Universala. Projekt nie został jednak skreślony, a wręcz przeciwnie. Nabiera właśnie wyjątkowo dużego rozpędu. Studio wyznaczyło jego premierę na 25 października 2024 roku i zdecydowało, że główną rolę w „Wilkołaku” przejmuje Christopher Abbott znany z ról w takich produkcjach jak „Paragraf 22”, „Sweet Virginia” oraz „Possessor”.

Dodajmy, że Gosling pozostanie związany z projektem jako producent wykonawczy. Gwiazdor La La Land został ostatnio nominowany do Złotych Globów za rolę Kena w filmie o lalce Barbie. Wiele wskazuje na to, że niedługo też otrzyma nominacje do Oscara.

Film „Wilkołak” wyreżyseruje Leigh Whannell stojący za sukcesem „Niewidzialnego człowieka” z Elisabeth Moss w roli głównej. Scenariusz przygotowali wspólnymi siłami Whannell i Corbett Tuck. Udział w tworzeniu historii miały także Lauren Schuker Blum i Rebecca Angelo pracujące niedawno razem przy tworzeniu historii do produkcji „Inwestorzy amatorzy”.

Christopher Abbott zagra w nowej wersji jednego z najsłynniejszych horrorów wszech czasów

Christopher Abbott

Informacji na temat fabuły filmu nie mamy na razie zbyt wiele. Mówi się jednak, że produkcja ma opowiedzieć historię mężczyzny, którego rodzina jest terroryzowana przez krwiożerczą bestię. Inspiracją dla historii jest oczywiście pierwotna wersja „Wilkołaka” z 1941 roku. Wcześniej spekulowano, że akcja filmu zostanie osadzona we współczesności, a film porównywany był do „Wolnego strzelca” z 2014 roku, w którym zagrał Jake Gyllenhaal.

Film grozy z 1941 roku opowiada historię Larry'ego Talbota, który po śmierci brata wyjeżdża z Ameryki do rodzinnej Szkocji. Podczas wizyty w miejscowym obozie cyganów z dziewczyną Jenny Williams, para zostaje zaatakowana przez Bela, cygana, który zmienił się w wilkołaka. Larry zabija potwora, ale w walce zostaje przez niego ugryziony. Mężczyzna dowiaduje się, że będzie zmieniał się w wilkołaka przy każdej pełni księżyca.

Wilkołak” uznawany jest za jeden z najbardziej kultowych horrorów lat 40. XX wieku i czołowego przedstawiciela kina grozy oraz filmów trzymających w napięciu.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Universal Pictures / Andrea Raffin / Xavier Collin / depositphotos