Salma Hayek dołącza do obsady filmu „House of Gucci”

Na planie filmu „House of Gucci” opowiadającego o zabójstwie Maurizio Gucciego zameldowała się kolejna gwiazda Hollywood. Do obsady produkcji dołączyła Salma Hayek.

Hayek zameldowała się ostatnio we Włoszech, gdzie ekipa zdjęciowa pracuje od kilku tygodni. Aktorka wciela się najprawdopodobniej w Pinę Auriemmę, najlepszą przyjaciółkę Patrizii, która pomogła jej w zorganizowaniu morderstwa męża.

Lady Gaga wciela się w Patrizii Reggiani, a Maurizio Gucciego gra Adam Driver, z którym Scott pracował niedawno na planie filmu The Last Duel. Film zapowiadany jest jako dramat opowiadający o kulisach wielkiego biznesu, walki o wpływy i chciwości. Patrizia Reggiani została skazana na 29 lat więzienia, ale wyszła na wolność trzy lata temu po spędzeniu 18 lat za kratkami. Kobieta twierdziła przed sądem, że zabójstwo zostało zorganizowane przez wróżkę, która „wyczytała w jej myślach” chęć dokonania zemsty na byłym mężu.

W obsadzie jest także Jared Leto grający projektanta mody Paolo Gucciego oraz Al Pacino. Reżyseruje Ridley Scott, a za scenariusz odpowiada Roberto Bentivegna.

 zdj. Columbia Pictures