Sam Neill zagra w australijskim dramacie sądowym „The Twelve”

Sam Neill, którego w przyszłym roku zobaczymy w widowisku „Jurassic World: Dominion” dołączył do obsady australijskiego serialu z gatunku courtroom drama. Prace na planie serii, zatytułowanej „The Twelve” ruszają już w przyszłym tygodniu.

Serial opowie historię dwunastu członków ławy przysięgłych – grupy zwykłych ludzi z własnymi problemami – którzy mają osądzić winę kobiety oskarżonej o zamordowanie dziecka. 

Neill zagra rolę Colby'ego SC, zaangażowanego w sprawę prawnika. Na ekranie pojawią się też Marta Dusseldorp, Kate Mulvaney, Brooke Satchwell i Hazem Shammas. Produkcja będzie anglojęzycznym remakiem belgijskiej serii o tym samym tytule. Na „The Twelve” złoży się łącznie dziesięć odcinków

Produkuje Warner Bros. Television International Australia w porozumieniu z Easy Tiger oraz wsparciem finansowym z między innymi Screen NSW. Reżyseruje Daniel Nettheim według scenariusza Grega Watersa, Sarah Walker, Brada Wintersa, Anchuli Felicii King, Leah Purcell i Tommy'ego Murphy'ego. Do prac zdjęciowych dojdzie na terenie i w okolicach Sidney.

Źródło: Deadline / zdj. Apple