Sam Raimi wyreżyseruje nową wersję horroru „Magia”. Gwiazdą oryginału był Anthony Hopkins

Powstanie nowy dreszczowiec o nawiedzonej lalce. Ujawniono właśnie, że kultowy reżyser Sam Raimi stanie za kamerą widowiska grozy przerabiającego klasyczny film „Magia” z 1978 roku. 

O najbliższym projekcie reżysera „Martwego zła” i „Doktora Strange'a w multiwersum obłędu” opowiedział na łamach podcastu Post Mortem producent Roy Lee. „Remake Magii będzie pierwszym projektem przy, którym będę współpracował z Raimim jako reżyserem. Pracujemy nad tym w chwili obecnej. [W oryginale] zagrał Anthony Hopkins. Już w przyszłym tygodniu mamy otrzymać kilka różnych wersji [scenariusza] (...).”

Sprawdź też: Nie tylko „Wywiad z wampirem”. AMC zamawia dwa nowe horrory. O czym opowiedzą seriale „Seconds” i „The Devil in Silver”?

Pierwowzór opowiadał historię brzuchomówcy i jego morderczej lalki, która powoli przejmuje kontrolę nad bohaterem, rujnując jego życie zawodowe i miłosne. Za kamerą filmu stanął Richard Attenborough, zaś scenariusz napisał William Goldman (tekst powstał na podstawie jego własnej powieści). „Magia” okazała się umiarkowanym komercyjnym sukcesem, zarabiając około 24 miliony dolarów przy siedmiomilionowym budżecie. Poza Hopkinsem, w obsadzie oryginalnego filmu znaleźli się Burgess Meredith, Ed Lauter oraz Ann-Margret.

Żadne dodatkowe informacje o nowym podejściu do „Magii” nie zostały jeszcze ujawnione. Nie wiemy więc ani tego, kiedy mogą ruszyć zdjęcia, ani kto mógłby pojawić się na pierwszym planie w zastępstwie Hopkinsa. 

źródło: Collider / zdj. 20th Century Studios