Samuel L. Jackson w obsadzie nowego horroru z serii „Piła”

W tym tygodniu wystartowały prace na planie nowej wersji popularnej horrorowej serii „Piła”, a najnowsze informacje z obozu Lionsgate odpowiadającego za produkcję potwierdzają, że w obsadzie filmu pojawi się Samuel L. Jackson. Poznajcie szczegóły.

W obsadzie pojawi się też Chris Rock, który był inicjatorem stworzenia kolejnej części „Piły”. Aktor wcieli się w policyjnego detektywa badającego serię okropnych zbrodni. Jackson zagra natomiast ojca głównego bohatera granego przez popularnego komika. W obsadzie filmu są jeszcze: Max Minghella, który zagra policyjnego partnera Rocka, a także Oren Koules i Marisol Nichols, która zagra szefową głównego bohatera.

Scenariusz do nowej „Piły” oparty został na pomyśle, który Chris Rock, uważający się za wielkiego fana franczyzy, zaprezentował włodarzom studia Lionsgate. Za przerobienie pomysłu popularnego komika na filmowy scenariusz mają odpowiadać Pete Goldfinger i Josh Stolherg.

Producentami nowej wersji będą z kolei Mark Burg i Oren Koules, pracujący wcześniej nad poprzednimi częściami serii, a także Daniel Heffner, Leigh Whannell i James Wan. Reżyserią zajmie się natomiast Darren Lynn Bousman, który odpowiadał za stworzenie II, III i IV części Piły”.

Nowa wersja horroru ma wejść do kin 23 października 2020 roku.

źródło: Ew.com / zdj. Lionsgate