Saoirse Ronan odrzuciła rolę w Marvelu. Mogła zostać gwiazdą „Czarnej wdowy”

Wygląda na to, że Saoirse Ronan nie należy do największych fanek filmowego uniwersum Marvela. Aktorka znana między innymi z dramatu „Lady Bird” dwukrotnie otrzymała propozycję dołączenia do MCU. Z żadnej jednak nie skorzystała.

To Saoirse Ronan miała zagrać w „Czarnej wdowie” zamiast Florence Pugh

W ostatnich miesiącach Marvel mocno nadwyrężył swoją pozycję w świecie kina i nie przyciąga już tak mocno głośnych gwiazd jak działo się to w poprzednich latach. Okazuje się jednak, że i w momencie największej popularności Marvel Studios, zdarzały się nazwiska, które nie były zainteresowane dołączeniem do superbohaterskiego uniwersum. Jedną z takich gwiazd kina okazała się właśnie Saoirse Ronan. Aktorka czterokrotnie nominowana do Oscara odrzuciła rolę w produkcji o Czarnej wdowie.

Z informacji ujawnionych przez Justina Krolla, dziennikarza związanego przez lata z serwisem Deadline, Saoirse Rona nie była zainteresowana objęciem jednej z głównych ról w filmie „Czarna wdowa” z 2021 roku, którego gwiazdą była Scarlett Johansson. „Jeśli chodzi o Saoirse, to słyszałem, że odrzuciła rolę w Czarnej wdowie, którą dostała Florence [Pugh]. Nie była fanką Marvela i nie była tym zainteresowana” – dziennikarz stwierdził w podcaście The Town with Matthew Belloni.

Sprawdź też: Jenna Ortega gwiazdą u kolejnego reżysera? Ma zagrać w filmie Taiki Waititiego.

Jeśli sięgniemy nieco dalej w przeszłość, to okaże się, że nie był to bynajmniej pierwszy raz, kiedy Saoirse Rona była przymierza do zagrania w Marvelu. Już w 2013 roku aktorkę rozważano do zagrania Scarlet Witch. Marvel chciał, żeby pojawiała się w scenie po napisach w filmie „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, która wprowadziła do MCU zarówno Wandę, jak i jej brata. Jak jednak wiemy, ostatecznie rola powędrowała jednak do Elizabeth Olsen.

Dziesięć lat temu Rona  nieco inaczej podchodziła do perspektywy zagrania w superbohaterskiej produkcji i przyznawała, że chętnie podjęłaby współpracę w tego typu projekcie, a  zwłaszcza z Jossem Whedonem, który reżyserował pierwsze filmy o Avengersach. W perspektywie lat i wraz z rozwojem Marvela aktorka najwidoczniej straciła jednak chęć na dołączenie do MCU, a tak przynajmniej wynika z informacji Justina Krolla.

źrodło: Spotify/TheTown