Sarah Paulson zamiast Claire Foy w nowym horrorze studia Searchlight. O czym opowie „Dust”?

Sarah Paulson, czyli aktorka znana między innymi z „American Horror Story” i „Ratched”, przyjęła rolę w kolejnym dreszczowcu. W pełnometrażowym widowisku „Dust” od wytworni Searchlight Pictures pojawi się zamiast obsadzonej wcześniej Claire Foy („The Crown”).

Produkcja opowie historię samotnej matki z traumatyczną przeszłością, od której bohaterka za wszelką cenę próbuje się zdystansować. Kobieta staje oko w oko z niebezpieczną istotą i podejmuje działanie, by zapewnić swojej rodzinie bezpieczeństwo. 

Za reżyserię filmu odpowie duet Willa Joinesa i Karrie Crouse (która napisała również scenariusz do „Dust”, a we wcześniejszym dorobku ma między innymi teksty do wybranych odcinków „Westworld”). Prace zdjęciowe mają ruszyć w przyszłym miesiącu. Foy, mająca w pierwszej kolejności wcielić się w główną rolę, wypadła z obsady na skutek konfliktów grafikowych. 

Sprawdź też: „Prey” z owacjami na stojąco na Comic-Conie. Czy to najlepszy film o Predatorze od czasu oryginału?

Choć dokładny plan dystrybucyjny wobec „Dust” nie został jeszcze doprecyzowany, wygląda na to, że produkcja będzie debiutowała w ramach usług streamingowych Disneya. W USA widzowie otrzymają okazję do zobaczenia filmu, jako oryginalnej propozycji platformy Hulu. O ile film doczeka się takiego samego podejścia, jak w przypadku pozostałych produkcji Hulu, w Polsce możemy spodziewać się premiery na Disney+.

źródło: Variety / zdj. FX