Scarlett Johansson zagra w serialu science fiction od Apple i A24

Scarlett Johansson dołączyła do obsady nowego serialu science fiction przewidzianego na platformę streamingową Apple TV+. W produkcji zatytułowanej „Bride” weźmie udział studio A24 („Dziedzictwo. Hereditary”, „Midsommar: W biały dzień”).

Za reżyserię serii odpowie Sebastián Lelio („Gloria Bell”, „Homemade”). „Bride” powstanie na mocy kontraktu, który wytwórnia A24 podpisała z Applem w 2018 roku. Warto dodać, że studio pracuje już nad kolejnymi produkcjami przewidzianymi na Apple TV+. Są nimi pełnometrażowe widowiska „On the Rocks” i „The Sky Is Everywhere”. Poza zagraniem w „Bride” głownej roli, Johansson będzie też producentką serialu, z ramienia swojej firmy These Pictures. Scenariusz piszą obecnie Lauren Schuker Blum, Rebecca Angelo i sam Lelio.

W futurystycznym świecie „Bride” aktorka wcieli się w rolę kobiety, którą stworzono wyłącznie po to, by mogła służyć swojemu despotycznemu mężowi. Gdy odmawia wykonywania swoich obowiązków, zmuszona zostaje do dramatycznej ucieczki z dotychczasowej, klaustrofobicznej codzienności. A jednak, świat postrzega bohaterkę jako potwora, sprawiając, że jej wyzwolenie staje się niełatwym zadaniem. Postać Johansson spróbuje znaleźć w sobie siłę, by stać się istotą samą dla siebie.   

źródło: Screen Rant / zdj. EuropaCorp Distribution